Novinky z Davinci software 03/2017

Ďalšiu dávku noviniek z kychyne Davinci o tom, čo sa udialo za posledné mesiace a aké sú naše plány na tie najbližšie, nám priblíži náš Operations Manager, Peťo Steiner.

 

Aký bol rok 2016 pre Davinci?

Plný výziev a prekvapení :). Okrem 25. výročia našej materskej firmy a novej korporátnej identity sa toho veľa stalo aj v našom smerovaní. Od začiatku minulého roka sme sa venovali najmä zlepšovaniu našich cloudových služieb. Prechádzali sme významnými zmenami v súvislosti s Amazonom, a to najmä s SOC2 certifikáciou. Podarilo sa nám prejsť auditom pre Typ 1, v rámci ktorého sme definovali súbor kontrol a opatrení. S cieľom získať SOC2 - Typ 2, práve prechádzame auditom, ktorý má určiť či definované kontroly naozaj dodržiavame. Certifikátmi chceme zabezpečiť našim klientom maximálnu mieru spoľahlivosti a bezpečnosti našich služieb.

 

Aké ďalšie kroky sme spravili v rámci cloudu?

Naša holandská matka tento rok získala partnerstvo s Amazonom, konkrétne advanced level (Amazon Technology Partner). Na Slovensku sme sa začali venovať organizácii stretnutí AWS User Group. Majú slúžiť na to, aby sme sa naučili niečo nové o AWS službách a komunikovali o spôsobe, akým ich prakticky využívame. Chceli by sme pozvať i spíkerov zo zahraničia a vo všeobecnosti dostať túto technológiu na Slovensku viac do povedomia.

 

Ako sme oslávili 25. výročie firmy?

Keď sa v mysli vrátim o pol roka dozadu, mám stále skvelý pocit. Približne 150 ľudí cestovalo spolu v Davinci vlaku do Vysokých Tatier, mali sme skvelý program a množstvo rôznych športových aktivít, open-air párty s Davinci kapelou na Medvedej lúke v Tatranskej Lomnici a veľa ďalších. Tento rok oslávime desaťročnicu Davinci na Slovensku. Verím, že vymyslíme opäť niečo zaujímavé. 

 

Čo plánujeme v roku 2017?

Jedným slovom: certifikácie. Zamestnanci, ktorí boli súčasťou firmy na začiatku procesu sú už certifikovaní Amazonom a postupujeme s ďalšími, ktorí k nám prišli neskôr. V roku 2017 plánujeme mať certifikovaný celý tím. V rámci cloudu chceme certifikovať aj našich vývojárov, aby vedeli vyvíjať softvér tak, že bude využívať benefity cloud architektúry. Plán na rok 2017 je teda advanced level certifikácie v konkrétnych oblastiach a certifikácia kľúčových vývojárov. Cca 20 percent vývojárov bude AWS certifikovaných do konca tohto roka. Taktiež pokračujeme s certifikáciou našich vývojárov na Java 8. Momentálne je z nich certifikovaných cca 15 percent, do konca roka by to mali byť všetci.

 

Plánujeme niečo aj pre testerov?

Z pohľadu testovania ideme cestou automatizácie. Začali sme používať nadstavbu Selenium - Geb. Testovanie nepovažujeme za jednoduchú vec, čo odzrkadľuje aj to, že na 40 vývojárov máme len 4 testerov. Naši testeri sú skôr Software Quality Engineers - premýšľajú viac ako vývojári, majú prehľad o biznis logike aplikácie a aplikujú na ňu rôzne automatizované skripty. Chceme ich posunúť ďalej v rámci developerských skillov, aby si vedeli uľahčiť testovanie písaním automatizovaných skriptov.

Na čo sa ešte chceme zamerať?

 

Nové talenty

Chýbajú nám talenty. Chceme dať príležitosť hlavne mladým, ktorí vidia budúcnosť v cloude. Momentálne sa zameriavame na Java vývojárov, ktorí študujú v posledných ročníkoch na vysokej škole a majú dva–tri roky skúseností.

Komunikácia

Robíme veľa aj v rámci komunikácie. Ako som avizoval už minulý rok, naši vývojári a cloud tím začali viac cestovať do Holandska a Belgicka s cieľom urýchliť a zlepšiť prácu na našich projektoch.

 

Smerovanie firmy

Materská pobočka v Holandsku sa rozhodla predať majoritný podiel v Rely - v jednej z našich pobočiek v Barnevelde a v Hilversume (Holandsko). Tá sa zaoberala prípravou a administráciou fyzickej IT infraštruktúry. Keďže sa smerovanie Davinci zmenilo na cloud technológie, podiel v Rely už nezapadal do našej stratégie.

 

Zamestnávateľ roka

Stále veríme, že ľudia sú naším najdôležitejším aktívom a chceme vedieť ako to cítia oni. Preto sa po ročnej odmlke opäť zúčastníme súťaže o Zamestnávateľa roka. Držte nám palce!

 

Publikované: 16. mar 2017 15:25
  • Peter Steiner

    Operations Manager

    Peťo pracuje v IT oblasti odkedy si pamätá. Najprv bojoval za firmu Dell na rôznych technických pozíciách a potom presedlal na softvérovú vlnu do Davinci. Tu sa venuje hlavne organizácii ako takej, jej chodu, náboru ľudí, plánovaniu a hlavne našim klientom.

We want you

Do you see yourself working with us? Check out our vacancies. Is your ideal vacancy not in the list? Please send an open application. We are interested in new talents, both young and experienced.

Join us

Podobné články