Blog

Vitajte na Davinci blogu

Sme slovensko-holandský softvér house. V našom blogu pravidelne zdieľame to čo nás baví, čím ako firma žijeme, naše know-how, zápisky z konferencií či rôzne HR témy. Prajeme príjemné čítanie.

Čítaj viac

Peter Steiner, Operations Manager

28. nov 2017

Novinky z Davinci 11/2017

Čerstvé novinky z Davinci, na čo sa chystáme a čím práve žijeme, vám prináša Peťo, náš Operations Manager.

Čítaj viac

Lucia Harušťáková, HR Generalist

13. okt 2017

Itečkári v Davinci a ich soft skills

Môj blog je o tom, aké soft skills by mal mať človek (developer, tester, deployment špecialista, atď.) v IT firme. Keďže Davinci software je prvá IT firma, v ktorej pracujem, budem písať o nás, o ľuďoch akých hľadáme a o soft skills, ktoré by mali mať.

Čítaj viac

Anna Longauerová, Document Writer

9. aug 2017

Focused on documentation review

In my first blog I gave you some hints on writing good documentation. In this blog, I would like to talk about good practices and what should be taken into account during the review process.

Čítaj viac

Anna Longauerová, Document Writer

5. máj 2017

Guide to writing (good) documentation

It caught my ear that not everyone knows what it requires to write good documentation. Well, let me tell you. There are many principles on how to create sentences, paragraphs, or lists, how to write instructions or create screen captures. However, I do not want to talk about such details. In this article, I want to describe the main process. Here is a glimpse on a document writer’s job.

Čítaj viac

Peter Steiner, Operations Manager

16. mar 2017

Novinky z Davinci software 03/2017

Ďalšiu dávku noviniek z kychyne Davinci o tom, čo sa udialo za posledné mesiace a aké sú naše plány na tie najbližšie, nám priblíži náš Operations Manager, Peťo Steiner.

Čítaj viac

Peter Kobes, CTO / Software Architect

9. mar 2017

Part 3: Tooling in Scrum – tame the evil!

Software tools can be helpful in supporting the scrum agile software development process, but at the same time they can be overwhelming to use and maintain and cause overheads for the whole team. Read the story about how we cope with them and what we've learned (not) to do.

Čítaj viac

Daniel Grigar, Online Marketing Specialist

27. dec 2016

Moja cesta ku cloudom

Bol by som rád, aby sa v rámci Slovenska zdieľali informácie o skúsenostiach s cloudovými technológiami. Ja sám by som sa chcel učiť, keďže sa nepovažujem za toho najmúdrejšieho. Ak som, tak je to smutné (smiech).

Čítaj viac

Denis Trebula, Application Specialist

27. okt 2016

Škola vs. Práca

Tento blog by som venoval najmä študentom. Poskytuje môj pohľad na štúdium a prax v IT. Premýšľal niekto z vás, prečo je dôležité popri štúdiu aj pracovať?

Čítaj viac

Erika Ottová, Office Assistant

2. mar 2016

Minuté zásoby z našej špajze za rok 2015

O našich kolegov sa snažíme starať čo najlepšie. Okrem najmodernejšej techniky, či pohodlného sedenia, sa staráme, aby im popri práci nechýbali vitamíny, či niečo malé na zahryznutie. V nasledujúcej infografike sa dozviete, koľko nám toho v uplynulom roku ubudlo z našej firemnej špajze.

Čítaj viac

Daniel Grigar, Online Marketing Specialist

23. dec 2015

Novinky z Davinci software 12/2015

O tom, čo sa udialo za posledné obdobie, a aké sú plány na najbližšie mesiace, sme sa porozprávali s Peťom Steinerom, Operations Managerom Davinci software.

Čítaj viac

Daniel Grigar, Online Marketing Specialist

29. sep 2015

JUGZA (Java User Group Zilina)

"V originálnych stanovách sa píše, že ide o stretnutie, na ktorom sa diskutuje o technológiách, zdieľajú sa skúsenosti a má sa piť pivo, jesť pizza a zabávať sa!", hovorí v rozhovore Laďo Božek, iniciátor žilinskej JUGZY.

Čítaj viac

Peter Kobes, CTO / Software Architect

16. sep 2015

PART 2: Scrum at Davinci

In my first blog, I explained how we got to agile and how it changed our thinking. Now, I will tell you how we do agile development.

Čítaj viac

Daniel Grigar, Online Marketing Specialist

7. júl 2015

Novinky z Davinci software

Rozhovor s Peťom Steinerom, Operations managerom Davinci software, o tom, čo sa udialo za posledný polrok a čo našu firmu čaká v tom nasledujúcom.

Čítaj viac

Peter Kobes, CTO / Software Architect

31. mar 2015

PART 1: Agile transformation at Davinci

There are lots of books written by smart guys about agile. In this article, I will use my experience from the agile transformation at Davinci. I will explain what we learned to avoid and what helped us to succeed. I will describe how we do scrum, what tooling we use, and how we changed from ''doing agile'' to ''being agile''.

Čítaj viac

Daniel Grigar, Online Marketing Specialist

26. jan 2015

Davinci success story v2

Pred 5-timi rokmi som si povedal, že keď uvidím ľudí v Bratislavskom office tancovať na stole, moja práca na Slovensku bude splnená (úsmev). A ľudia na tých stoloch ešte stále netancujú (smiech).

Čítaj viac

Daniel Grigar, Online Marketing Specialist

11. nov 2014

Davinci success story

"Moja základná myšlienka pri zakladaní firmy bola, aby som dal príležitosť ľuďom, ktorí sú lepší ako ja a zároveň im dal slobodu, aby mohli robiť to, čo chcú".